Jdi na obsah Jdi na menu
 


Partnerské církve

1. 1. 2020

Služba v církvích ČR má obecně tři záměry.

 

Prvním je povzbudit slovem a svědectvími - což většinou znamená, že některý z našich služebníků v neděli káže a naši studenti mají svědectví o tom jak se dostali k Pánu a co pro ně udělal. 
 
Druhým důvodem bývá vyzbrojení služebníků. Jelikož máme dlouholeté zkušenosti s prací se závislými máme připraveny různé alternativy školení. Jednak je to téma, jak pracovat a motivovat závislé ke změně. Je to zaměřené na lidi, kteří již pracují, nebo chtějí sloužit těmto lidem. Dalším možností je školení vedoucích skupin Bodu obratu, více  zde: www.livingfree.cz  Pak po domluvě můžeme sloužit ve školách s přednáškami a besedami na témata, která najdeš zde: http://www.bullet-in.cz/clanky/prevence/ a stáhneš tady: http://www.bullet-in.cz/file/89/zakladni-druhy-prednasek.doc. Přednášky jsou placené a musíte je sami na školách domluvit. Některé sbory to zaplatí za školy s tím, že to školám řeknou a tím získávají kredit. Naše prevence jsou profesionální a mají velký ohlas, např.: http://www.bullet-in.cz/clanky/svedectvi/navsteva-teen-challenge.html. Samozřejmě je také možnost sloužit přímo na azyláku.  Je možné také pořádat besedy pro širokou veřejnost. Většinou na téma: Co dělat aby nebraly drogy.
 
A konečně třetím důvodem je  získání podpory. Jak jistě víš, jsme neziskovka. Prostředky získáváme částečně z AC -  na platy duchovních, máme 11 služebníků http://www.bullet-in.cz/clanky/kontakty.html. Z toho platíme z vlastních zdrojů 4 + jeden slouží bez mzdy, pouze jako dobrovolník na plný úvazek. I platy z AC dotujeme do rozumné výše. Další prostředky jsou z plateb klientů (pokud mají soc. dávky), pak máme vlastní činnost http://www.bullet-in.cz/clanky/kovovyroba.html, ta pokrývá max. 25% nákladů, no a nakonec jsou to dary. Většinou je to tak, že sbory při výjezdech udělají sbírku + pokryjí náklady na cestu. Často se stává, že se ve sboru některý člen zapojí do projektu Kapky - drobných pravidelných dárců, http://www.bullet-in.cz/clanky/projekty/kapky.html. Další projek jsou potraviny do TC. Funguje to tak, že každý člen sboru přinese každý měsíc konkrétní potravinu. V praxi do tohoto projektu jsou zapojeny sbory např. Ustí n Labem. Člen tohoto sboru přinese každý měsíc litr mléka, což v konečném důsledku naplní naši měsíční potřebu. Stále bychom potřebovali paštiky a konzervy :-)
 
Zodpovědný za plánování služby v církvích je Antonín Tipan

 

 e-mail: ant.tipan@gmail.com
 tel: 734 369 120