Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva Teen Challenge

Byl čtvrtek 2. května, jel jsem s paní Tesařovou do organizace zvané Teen Challenge. V této organizaci mají útočiště lidi, kteří mají nebo měli problém a drogami a chtějí s tím skoncovat. Nejsem narkoman na heroinu, pervitinu či jiných látkách tohoto typu. Kouřil jsem „jen“ trávu, ale divili byste se, jak snadno se dá sklouznout k těm opravdu tvrdým drogám. Po příjezdu jsem se seznámil s panem Tipanem, který je členem této organizace. Z rozhovoru s ním jsem zjistil, že opravdu ví, o čem mluví.

Po té se k nám připojil 22letý Lukáš a vyprávěl svůj životní příběh. Při vyprávění jeho příběhu mi doslova lítal mráz po zádech, protože jsem zjistil, že kráčím v jeho stopách. Můj i ten jeho příběh se úplně shodoval. Znáte ten pocit, když se cítíte provinile a uvědomujete si, co jste udělali a co se ještě mohlo stát ……. S drogami nezačínejte, až si uvědomíte, co s vámi dělají, může být už pozdě.

S pozdravem Charpy

 

Tento článek vznikl na základě dojmů našeho žáka po návštěvě zařízení, které se snaží pomáhat lidem v těžké životní situaci. Přestože se tito lidé do problémů dostali sami svým jednáním, nikdo jim to zde nevyčítá. Návštěva této organizace zanechá na jedinci velký dojem a citové rozpoložení. Pokud se znáte s někým, kdo má již za sebou nějakou tu zkušenost s jakoukoliv návykovou látkou a má pocit, že je vše pod kontrolou, tak po takové to návštěvě mu nebudete věřit. Drogy nikdy nemůžete mít pod kontrolou, drogy vám „sežerou“ váš život i soukromí vašim nejbližším. Tuto skutečnost by vám potvrdili všichni klienti tohoto zařízení. Proto neberte na lehkou váhu Charpyho vzkaz v poslední větě.

I. Tesařová