Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

Děkujeme Vám, že se zajímáte o projekt křesťanského střediska Teen Challenge International ve Šluknově. Tento projekt funguje nepřetržitě od roku 1997. Ve Šluknově pro tyto účely působí středisko pro muže s kapacitou 18 míst. Kde pracují tito pracovníci: TÝM

 

Hlavním posláním střediska je pomoci dospělým, závislých na drogách, alkoholu, gamblingu, případně s jinými problémy, nalézt účinné strategie vedoucí k abstinenci, zdravým vztahům a životnímu stylu a smysluplnému zapojení do společnosti.  Celková délka programu výjimečně přesahuje 12 měsíců. 

Program je členěny do 5 fází zhruba po 2 až 4 měsících a zahrnují:

- režim
- vzdělávací aktivity
- skupinové a individuální poradenství
- volnočasové aktivity a sport
- zátěžové programy
- výcvik v pracovních návycích a zodpovědnosti
- práci s rodinou a blízkými
- trénink sociálních dovedností a zodpovědnosti
- finanční a dluhové poradenství
- prevenci relapsu
- bohoslužby

Do procesu léčby jsou také zahrnuti lidé z širšího prostředí, do kterého se budou klienti vracet. Naší snahou je vytvářet silné vztahy s církvemi a jejich komunitami, tak aby klienti mohli nalézat novou vztahovou síť, mimo prostředí závislosti.
Klienti, kteří se nemají po programu kam vracet, využívají také náš program Re-enter, který nabízí až 6 měsíční bydlení a poradenství, v oblasti zvládání hospodaření, dluhů, stresu a osobního růstu.

Vedle závislých také pomáháme jejich blízkým, rodičům, partnerům a všem, kteří jsou nějak tímto problémem zatíženi. 

 

V těchto dokumentech naleznete základní informace o podmínkách léčebného programu Teen Challenge Šluknov. 

Tyto základní informace jsou určeny zájemcům o program.  V případě jakéhokoliv dotazu se na nás můžete obrátit, ať jste se do problémů dostal vy sám osobně anebo váš blízký či známý.

 

Stáhni:

Podmínky přijetí do programu     

Řád střediska                 

Žádost o přijetí       

 

Poradenství vám poskytneme na tel. čísle: 732 734 623 v čase od 08:00 - 16:00 anebo prostřednictvím emailové adresy: helplinetc@gmail.com