Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

Děkujeme Vám, že se zajímáte o křesťanské středisko Teen Challenge International pro muže závislé na návykových látkách, které je ve Šluknově. Středisko funguje nepřetržitě od roku 1997 s kapacitou 18 míst. Kde pracují tito pracovníci: TÝM

 

Náplní střediska je pomoc závislým formou dlouhodobého programu, zaměřeného na získání a udržení abstinence od návykových látek, osobnostní růst, obnovu vztahů a zdravého zázemí pro budoucí návrat do osobního života. Celková délka programu výjimečně přesahuje 12 měsíců. 

Program je členěn do 3 etap zhruba po 3 až 6 měsících a zahrnuje:


- skupinové a individuální poradenství
- finanční a dluhové poradenství
- kulturní a sportovní aktivity
- pracovní činnosti
- spolupráci s rodinou a blízkými
- prevenci relapsu
- bohoslužby

Do procesu léčby jsou také zahrnuti lidé z širšího prostředí, do kterého se budou klienti vracet. Naší snahou je vytvářet silné vztahy s církvemi a jejich komunitami, tak aby klienti mohli nalézat novou vztahovou síť, mimo prostředí závislosti.
 

Klienti, kteří se nemají po programu kam vracet, využívají také náš program Re-enter, který nabízí až 6 měsíční bydlení a poradenství, v oblasti zvládání hospodaření, dluhů, stresu a osobního růstu.

Vedle závislých také pomáháme jejich blízkým, rodičům, partnerům a všem, kteří jsou nějak tímto problémem zatíženi. 

 

V těchto dokumentech naleznete základní informace o podmínkách léčebného programu Teen Challenge Šluknov.  Tyto základní informace jsou určeny zájemcům o program.  V případě jakéhokoliv dotazu se na nás můžete obrátit, ať jste se do problémů dostal vy sám osobně anebo váš blízký či známý.

 

Stáhni:

Podmínky přijetí do programu     

Řád střediska                 

Žádost o přijetí       

 

Poradenství vám poskytneme ve všední dny na tel. čísle: 732 734 623 v čase od 14:00 - 15:00 anebo prostřednictvím emailové adresy: helplinetc@gmail.com