Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výjezd do Řecka s cílem pomoci místní církvi s pomocí běžencům

16. 3. 2020

Poté, co jsem na jaře roku 2017 nastoupil do programu Teen Challenge jako závislý člověk, se změnilo hodně věcí. Ten čas byl pro mě klíčový, protože v té době se mi dal poznat Bůh. S nadšením jsem jeho nabídku přijal a najednou jsem věděl, že můj život začíná dávat smysl. A věci se daly do pohybu.

Na podzim loňského roku se mi naskytla příležitost vyjet s partou skvělých lidí do řecké Thessaloniki. Byl mezi nimi i pastor AC Varnsdorf Pavel Vašát, člověk, kterého jsem ještě jako student v programu mnohokrát slyšel vyprávět o misijních cestách. Vždy jsem si pomyslel, jestli někdy budu moct na vlastní kůži zažít příběhy, o kterých s nadšeným výrazem ve tváři tak energicky povídá. Nezbývá mi než jen děkovat Bohu, že jsem z jeho milosti mohl být zachráněn a mohl jsem je skutečně prožít.

Cesta byla jedno velké dobrodružství, možnost poznat nové lidi, kteří vnímají potřebu pomoci druhým stejně jako já a jsou ochotni vyrazit a něco dělat. Ubytováni jsme byli v místní církvi, kde jsme si mohli nejen odpočinout, ale také se sdílet se svými prožitky, modlit se nebo si společně zazpívat. Samotná služba pak probíhala v Centru péče, rozlehlém objektu, kde jsem mohl přiložit ruku k dílu a pomoci prakticky s výdejem ošacení, v koordinaci příchozích, nebo s logistikou. Nejhezčí vzpomínky pak mám na rozjasněné tváře zpívajících ze zemí Pákistánu, Sýrie nebo Afghánistánu, které jsme, jak věřím, mohli oslovit. A předat jim poselství naděje, které mi před lety změnilo život. Bůh je dobrý, mnoho překážek mi pomohl překonat a mnohé cesty napřímil. Za to jsem mu vděčný.

Vojta