Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úspěšné ukončení programu

28. 8. 2015

_dsc0514--mobile-.jpg

 

 

 

 

 

 

Opět jsme mohli společně slavit úspěšné ukončení programu se dvěma studenty. Oba chlapi neměli jednoduchý život, přesto všechno se rozhodli s tím něco udělat. Pravděpodobně každý člověk má vlastní zkušenost, že uskutečnit zásadní změnu ve svém životě není jednoduché. U závislých lidí se obtížnost několikanásobně zvyšuje. Závislost totiž narušuje všechny lidské oblasti. Proto je nutné se vypořádat nejen s důsledky závislosti, současně ale i s příčinami. 

Závislí lidé jsou často emocionálně totálně rozbouraní a je třeba, aby se stabilizovali. To není jednoduchý proces, proto svou významnou roli sehrává čas. V tomto čase potřebují udělat několik podstatných kroků, zejména odpustit všem, kteří jim ublížili, odpustit sami sobě za všechno, co provedli, a v rámci možnosti se smířit s lidmi, kterým ublížili. Pak potřebují pracovat na svém charakteru, který je všelijak pokroucený. Pokud člověk neřeší charakter, např. poctivost, věrnost, zodpovědnost, dříve nebo později na něj doplatí. U závislých lidí to platí opět několikanásobně.

Aby závislý člověk byl vůbec schopný udělat takto zásadní kroky, potřebuje se setkat s někým, kdo mu je schopný vše odpustit a kdo mu dá sílu sílu uskutečňovat tyto kroky. A to je jedině Bůh, který poslal svého syna Ježíše Krista na tuto zem, aby každý kdo v něho věří, mohl mít život věčný a mohl žít jiným způsobem života.

Modlíme se: Aby tito kluci obstáli. Aby to pro co se rozhodli, dostáli. Aby se aktivně zapojili do společnosti, do církve. Aby byli svědky pro každého, který říká, že změna závislého člověka není možná. Aby byli svědky Ježíše Krista, který tuto změnu učinil.

 

 

Náhledy fotografií ze složky 2015 srpen rozlučka