Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dětské centrum TC Klokan obdrželo dar.

10. 12. 2007

Na počátku vzniku centra pro děti stály dvě ženy, pracovnice Teen Challenge ve Šluknově Pavlína Oubrechtová a Klára Smažinková, kterým nebyla lhostejná špatná sociální a kulturní situace ve Šluknově, kde je mnoho bezprizorně se pohybujících dětí bez možnosti trávit bezpečně svůj volný čas.

Dětské centrum započalo svoji činnost v roce 2001 letními sídlištními akcemi  pod názvem „Dobrodružství s Klokánkem“. Členové týmu byli složeni z pracovníků a studentů TC a také dobrovolníků z řad církví. Během týdne se děti scházeli jednou týdně, kdy probíhali dětské bohoslužby, hry a jiné aktivity.

V roce 2003 jsme získali od Města Šluknov sklepní prostory pro založení centra pro děti a po rekonstrukci a usilovné práci dobrovolníků  pod vedeném Pavlíny Oubrechtové bylo Dětské centrum Klokan slavnostně otevřeno v září 2003. Od té doby se zde vystřídalo mnoho služebníků, rozšířila se služba mezi maminky s dětmi, mládež i dospělé, a to formou kroužků, klubů a prevencí na školách.

V současné době je Dětské centrum dobře vybaveným prostorem pro děti a mládež, ale pracovníků není tolik, abychom mohli plnohodnotně fungovat – tomuto období říkáme „Klokaní prázdniny“ – věříme , že jsou dočasné.

Programem, kterým je plně DC využíváno, je výtvarný kroužek Mirky Váchové, která vede dobrovolně 2 x týdně keramiku pro děti, jednou týdně má dopolední keramickou dílnu pro Základní a speciální školu Gabriely Plechové, pro mateřské školky a aby toho nebylo málo, tak má keramiku pro dospělé.

Minulý měsíc bylo Dětské centrum podpořeno opravdu nevšedním sponzorským darem a jedním splněným snem. Firma PharmSys z Prahy se zasloužila o podporu rozvoje keramické dílny darováním nového hrnčířského kruhu s příslušenstvím v hodnotě 25 000,-Kč.a tím podpořila cíle Dětského centra Klokan , které se snaží řešit možnost bezpečného trávení času pro děti ze znevýhodněných rodin, zkvalitnit jejich současný život a snižovat tak rizika, které děti a mládež ohrožují.

Předání sponzorského daru proběhlo dne 30.11.2007 v prostorech DC Klokan Teen Challenge, kde vedoucí společnosti PharmSys Mudr.Petr Šedivý společně se svou  ženou a spolupracovníkem Michalem Roškaňukem, předali šek v hodnotě 25.000 do rukou statutárního zástupce Teen Challenge  Bc.Petra Krále. Návštěva centra byla velice milá a prvotní rozpaky z nové situace, jakým je předávaní sponzorského daru, byly  záhy zahnány u kávy a čokoládových koláčků.

Dětské centrum Klokan připravilo pro sponzory jedinečný dar, ( tedy byla to fuška, ale příjemná), ručně malovanou konvici a sadu hrnku pro každého pracovníka společnosti PharmSys v Praze. Nebyly dokonalé, ale myslím že snad vyjádřili naší neskonalou radost a poděkování za zájem a podporu. Užitek daru pocítí hlavně naši návštěvníci děti, mládež, ale i celé rodiny a to každý týden v čase jim určeným. Jsme velice rádi , že můžeme investovat do budoucnosti a nabídnou dětem a mládeži zajímavou alternativu pro volný čas.

Fotky shlédněte v připojené fotogalerii.

-marcela postlerová-


 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář