Jdi na obsah Jdi na menu
 


News

Příspěvky

12. 2. 2021

Bulletin 1/21

                    

 

24. 11. 2020

Vánoční setkání pracovníků, dobrovolníků a přátel TC

 slovo_-povzbuzeni-_-pribehy-7.3.-2020-10_00--4-.jpgPokoj Boží všem,
 jak je zvykem, i v tomto roce chceme uspořádat   vánoční setkání pracovníků, dobrovolníků   a  přátel služby TC. Bohužel není možné se   setkat "tváří v tvář", ale i přesto se můžeme   spolu vidět přes Zoom.

 

26. 10. 2020

Bulletin Mezi ploty 4/20

navrh-bez-nazvu--1-.jpg          

 

 

 

24. 8. 2020

Den Před Pánem 12.9.

slovo_-povzbuzeni-_-pribehy-7.3.-2020-10_00--2-.jpg Přátelé, spolu-služebníci, rádi bychom vám připomenuli naše blížící se pravidelné setkání Den   před Pánem. Věříme, že to pro nás bude opět po delší pauze povzbuzením, slyšet, co se v   jednotlivých službách děje, jak Bůh k nám mluví. Setkání bude opět v Poštovicích 12.9 od 10:00
 

 

23. 7. 2020

Děkujeme za podporu, pitná voda je základ :-)

snimek-obrazovky--60-.png Jelikož máme vodu z mělké studny, potřebujeme ji před použitím upravit. Děkujeme za řešení a darovanou UV Lampu.

 

13. 7. 2020

Bulletin Mezi ploty 3/20

snimek-obrazovky--59-.png Nový Bulletin Teen Challenge "Mezi ploty"  - 3/20 naleznete zde: 

               

 

12. 5. 2020

Výroční zpráva TCI ČR 2019

vyrocni-zprava--1-.png

Dobrý den, 

často mi přátelé kladou otázku, co je nového. Když jste v denním rutině, je těžké přijít na jednu konkrétní věc, když se děje tolik věcí. Vždycky cítím, že by chtěli slyšet, jak je vše skvělé a daří se nám, jak jsou lidé proměňováni, jak už nikdy neselžou. Samozřejmě, že každá služba, kterou děláme, chce pomoci lidem žít tak, aby mohli svobodně naplňovat Boží záměry, mít krásné rodiny, dobrou práci. Nicméně většina těch, kteří přicházejí do programů (v minulém roce to bylo zhruba 115 mužů a žen) má za sebou několik let těžké závislosti, mnoho z nich přišlo přímo z ulice, nemají žádné normální vztahy a jejich minulost je zatížena mnoha pro nás nepředstavitelnými problémy. V dětských centrech sloužíme převážně dětem a rodinám, které jsou na pokraji chudoby, bez vzdělání, často žijí na ubytovnách. Každá proměna je pro nás obrovský zázrak a pro naše klienty zápas se svými "démony"...

Výroční zpráva za rok 2019 je takovým koncentrátem toho, co v Teen Challenge v minulém roce proběhlo. A mám naději, že na pozadí, pokud si zprávu přečtete, uvidíte všechny ty zápasy lidí, ať už dospělých nebo dětí, o lepší život. Jsme vždycky rádi, když se to někomu povede

Našim cílem je být v tom, co děláme pevní a nepohnutelní, stále se rozhojňujeme v Pánově díle, s vědomím, že naše námaha není v Pánu zbytečná.  (1 Korintským 15:58)

Sloužili jsme:

- 115 klientům v programech v Poštovicích a Šluknově
- mnoho z studentů programů se nechalo pokřtít na vyznání své víry
- v dětských centrech v Praze, Brně a Šluknově jsme byli v pravidelném kontaktu s více než 200 dětmi 
- pomáhali jsme s potravinovou pomocí rodinám 
- pomáhali jsme v Třinci s dokončováním domu sociálního bydlení, pomáhali jsme s rekonstrukcí charitativního obchodu TC Holandsko, rekonstruovali jsme střechu a podkroví střediska pro muže v Moldávii
- sloužili jsme stovkám závislým na ulicích měst ČR
- na školách jsme měli besedy se zhruba 500 studenty
- začali jsme rozjíždět kampaň Propojená generace
- s povzbuzením jsme byli v asi čtyřech desítkách církví různých denominací

Výroční zprávu si můžete přečíst nebo stáhnout zde:


  

 

9. 4. 2020

Velikonoce 2020

 

Přejeme vám

všem radost, která pramení z jistoty víry v jeho moc a slávu přicházejícího království. Modlíme se, aby si nás i vás Bůh používal především v tomto čase. 
                                                                                                            Petr Král

 

16. 3. 2020

Bulletin Mezi ploty 2/20

každé nové číslo bulletinu odkrývá další období toho, co se stalo v rámci služby Teen Challenge. Ačkoli mnozí z nás nyní řešíme problémy spojené s epidemií Corona viru, život ani služba se nezastavily. Pomoc potřebným a ztraceným je stále našim hlavním posláním. Za veškerým děním naší služby jsou konkrétní lidé, ať již služebníci nebo naši klienti, a jejich úsilí, které vynakládají i nyní. Budu rád, když vás bulletin povzbudí, přivede k zamyšlení, modlitbám, zapojení do služby závislým. Bulletin můžete volně šířit svým blízkým nebo v rámci svých církví.    

     

 

16. 3. 2020

Výjezd do Řecka s cílem pomoci místní církvi s pomocí běžencům

Poté, co jsem na jaře roku 2017 nastoupil do programu Teen Challenge jako závislý člověk, se změnilo hodně věcí. Ten čas byl pro mě klíčový, protože v té době se mi dal poznat Bůh. S nadšením jsem jeho nabídku přijal a najednou jsem věděl, že můj život začíná dávat smysl. A věci se daly do pohybu.