Jdi na obsah Jdi na menu
 


News

Příspěvky

9. 4. 2020

Velikonoce 2020

 

Přejeme vám

všem radost, která pramení z jistoty víry v jeho moc a slávu přicházejícího království. Modlíme se, aby si nás i vás Bůh používal především v tomto čase. 
                                                                                                            Petr Král

 

16. 3. 2020

Bulletin Mezi ploty 2/20

každé nové číslo bulletinu odkrývá další období toho, co se stalo v rámci služby Teen Challenge. Ačkoli mnozí z nás nyní řešíme problémy spojené s epidemií Corona viru, život ani služba se nezastavily. Pomoc potřebným a ztraceným je stále našim hlavním posláním. Za veškerým děním naší služby jsou konkrétní lidé, ať již služebníci nebo naši klienti, a jejich úsilí, které vynakládají i nyní. Budu rád, když vás bulletin povzbudí, přivede k zamyšlení, modlitbám, zapojení do služby závislým. Bulletin můžete volně šířit svým blízkým nebo v rámci svých církví.    

     

 

16. 3. 2020

Výjezd do Řecka s cílem pomoci místní církvi s pomocí běžencům

Poté, co jsem na jaře roku 2017 nastoupil do programu Teen Challenge jako závislý člověk, se změnilo hodně věcí. Ten čas byl pro mě klíčový, protože v té době se mi dal poznat Bůh. S nadšením jsem jeho nabídku přijal a najednou jsem věděl, že můj život začíná dávat smysl. A věci se daly do pohybu.

 

31. 1. 2020

Bulletin Mezi ploty 1/20

Bulletin "Mezi Ploty"                             1/2020

Mám radost, že vás mohu pozvat k přečtení dalšího čísla našeho bulletinu. 

                                    

 

7. 1. 2020

23. 12. 2019

Vánoční kázání pro kostelík v Císařském

pf-2020.png 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Před vánocemi jsem dostal hezké přání od   jednoho z našich bývalých studentů   v programu. Napsal: „… moc krásné   vánoce i nový rok… tobě i tvé rodině a   službě, kterou děláš… dvakrát jste mě   vytáhli, díky Bohu ze *,  a za to jsem moc   vděčný“. Odpověděl jsem mu: „… víš, že   tě  mám rád, ze * ses škrábal s Boží   pomocí  a snad i naší sám, jsi v tom   odvážný! Ať jsou ti vánoce časem   připomínání, že žádná temnota není  dost  temná pro světlo, které svítí těm,   kteří se před ním neschovávají!                  celé kázaní po otevření příspěvku...

 

12. 11. 2019

Bulletin Mezi ploty 3/19

Dobrý den

a pokoj Boží vám všem, našim přátelům a podporovatelům. Před pár dny jsme se vrátili s Tomem Kačerem ze setkání vedoucích služeb TC v Evropě, které proběhlo v Village of Hope v Estonsku. Já osobně jsem vždy povzbuzen tím, co vidím, svědectvími o lidech, kteří svůj život vydali Kristu a začínají učednický proces. Svědectví víry těch, kteří jim slouží. Přál bych vám všem vidět tuto službu nejen v kontextu naší země, ale také v kontextu celé Evropy potažmo světa. 

Jsem rád, že i tento bulletin může něco ze služby Teen Challenge v ČR přinést svým čtenářům. Jsem vděčný za každou vaši modlitbu, dobré slovo, podporu a šíření i tohoto bulletinu.  
Co naleznete v novém čísle bulletinu Teen Challenge:
Zamyšlení  nad probléme selhávání, selhávání je bohužel přirozenou součástí tohoto světa a není snadné se sním vyrovnávat. Kdy se selhávání stává závislostí, odkud se naše slabost bere, i to je součástí zamyšlení.
- Svědectví bývalých studentů v programu, Tomáše a Jitky, kteří se zapojují do služby jako dobrovolníci a nedávno se spolu vzali
Adopce na dálku. Tyto informace vám pomohou naleznete způsob, jak  pomoci studentům v programu s integrací do církve.
Zprávy z jednotlivých služeb TC.
- Informace pro ty, kteří se chtějí zapojit do projektů Propojená generace, Bod obratu, služba v církvích
- Informace o našich aktuálních praktických nebo modlitebních potřebách
Představení Jakuba, vedoucího programu ve Šluknově


                                 NEBO                                   

 

2. 9. 2019

Bulletin Teen Challenge Int. ČR 2/19

Čas odpočinku, dovolených, prázdnin je za námi. Naše služba však stále běžela. Během letních prázdnin jsme byli sloužit na mnoha místech republiky, týmy dobrovolníků v kontaktních centrech byly pravidelně na ulicích našich měst, střediska pro muže i ženy se zaplnila studenty, děti z dětských center prožily skvělý čas na táborech.

Budu rád, když si otevřete nové číslo bulletinu a začtete se do něj. Naleznete tam:
- zamyšlení Petra krále nad "smyslem hodnot v životě člověka i organizace"
představení nového vedoucího střediska v Poštovicích Jirky Zavadzkého 
- shrnutí toho, co se během prázdnin stalo
- aktuální misijní plány 
- pozvánka na minikonferenci "Jak účinně pomáhat"
- příběh studenta "Okradli mně, svlíkli do naha a zbili"
- to jaké máme aktuální potřeby a jak vy můžete být součástí naší služby
- článek na téma "Kdo je závislý a kdy už potřebujeme pomoc"
PDF ke stažení: STAHUJDěkuji za ochotu  pomáhat ztraceným!        

 

12. 8. 2019

Připravujeme motivační konferenci - Jak účinně pomáhat

Rozhodli jsme se, že jedno setkání v roce, kdy se jako služebníci, dobrovolníci, zájemci o službu a přátelé TC, věnujeme společnému tématu. Jelikož v naší zemi problém s závislostmi stále bují, vybrali jsme jako téma "účinná pomoc závislým". Cílem setkání je otevřít diskusi na témata, jak prakticky motivovat lidi ke změně a jaké prostředky může používat kavárna TC nebo církev v pomoci lidem, kterým slouží. Přihlášku na konferenci naleznete zde: POZVÁNKA

 

1. 7. 2019