Jdi na obsah Jdi na menu
 


Články

Příspěvky

19. 1. 2007

Jak pomoci a přitom neublížit

ObrazekJeho rodiče se snažili stále znovu a znovu pomoci s jeho závislostí na drogách. Ve dvanácti letech začal s víkendovým popíjením alkoholu v domě svého přítele a do svých patnácti let se stal závislým na alkoholu a ostatních drogách...
 

16. 1. 2007

Jak čelit problémům

Zapamatoval jsem si tyto verše před 25 lety, ale když jsem se na ně nedávno znovu podíval, získal jsem nový náhled. Cesta k čisté radosti nespočívá v tom, že nebudeme mít problémy – cesta k Boží čisté radosti je má, pokud čelím svým problémům...
 

16. 11. 2006

Spoluzávislost

Spoluzávislost je populární slovo používané k popisu lidského chování, kdy se jedinec stane závislý na jiné osobě. Ačkoliv může být toto slovo zavádějící, nevím o žádném výstižnějším termínu.
 

16. 11. 2006

Fakta o sebevraždách

Navzdory úsilí, experti nejsou schopni říci kdy, nebo kde se člověk pokusí o sebevraždu. Ale existuje několik nebezpečných signálů, částečně se kombinujících, vyžadující okamžitý zájem a pozornost.

 

1. 11. 2006

Jak prakticky pomoci lidem závislým na alkoholu

Josh Mc Dowell, Bob Hostetler

 

20. 10. 2006

Komentářů: 1

Rubrika: Články

Celý příspěvek

Historie - je co říct

ObrazekVšechno začalo tím, že pár mladých lidí, kteří žili poměrně nekonformním stylem života, (dokonce se o části z nich tradovaly "zaručené" historky o tom, jak berou drogy, jak bijou a okrádají staré lidi, nic z toho samozřejmě nebyla pravda, snad jen to, že se v době komunistického temna snažili u trati vypěstovat trochu marihuany, kterou stejně nestačili začít užívat) konvertovalo v roce 1985 ke křesťanství.
 

1. 10. 2006

Emocionální závislost - Lori Thorkelson Rentzel

Tomáš a Michal se seznámili na křesťanském letním táboře, kde byl každý z nich vedoucím dospívajících chlapců. Hned první den si Tomáš všiml, že si Michal svou skupinu snadno získal. "Není divu", řekl si, "je to sportovec, skvěle vypadá a s dětmi to opravdu umí." Jednou odpoledne pozval Michal Tomáše na kafe a na kus řeči. Díky Tomášovu smyslu pro humor se oba výborně bavili. Koncem týdne už celý tábor věděl, že se z nich stali velmi dobří kamarádi.

 

 

1. 10. 2006

Bulimie

Začalo to, když byla poslední rok na Harvardu. Ellen Hart pokračovala v běžeckém týmu a její trenér jí naznačil, aby během Vánoční přestávky zhubla! Pomohlo by jí to konkurovat lépe ostatním.

 

1. 10. 2006

ANOREXIE - JOSH MC DOWELL

Už od útlého dětství byla Linda tlustá. Její rodiče jí říkali "medvídek", protože byla vždy baculatá. Jedna z jejich nejoblíbenějších fotek z rodinného alba byla fotka, na které je malá Linda s buclatými tvářemi a vypouklým bříškem. Linda tu fotku nenáviděla a přísahala, že ji jednou spálí.

 

15. 9. 2006

Léčebný model teen Challenge - Douglas Wever

Odborný článek, který léčebný model TC popisuje v kontextu pomoci závislým: /file/3/lecebny-model-teen-challenge.doc