Jdi na obsah Jdi na menu
 


Články

Příspěvky

16. 11. 2006

Fakta o sebevraždách

Navzdory úsilí, experti nejsou schopni říci kdy, nebo kde se člověk pokusí o sebevraždu. Ale existuje několik nebezpečných signálů, částečně se kombinujících, vyžadující okamžitý zájem a pozornost.

 

14. 11. 2006

Rady pro rodiče.

Dva nejvýznamnější faktory, přispívající k šíření drog mezi mladistvými, jsou tlak vrstevníků a vliv rodičů. Ani nejlepší rodina nedokáže izolovat své dítě od tlaku vrstevníků. Ale děti, které prožívají plný a pozitivní rodinný život, mají největší šanci nepodlehnout drogám, ani alkoholu, promiskuitě apod.

 

1. 11. 2006

Jak prakticky pomoci lidem závislým na alkoholu

Josh Mc Dowell, Bob Hostetler

 

20. 10. 2006

Komentářů: 1

Rubrika: Články

Celý příspěvek

Historie - je co říct

ObrazekVšechno začalo tím, že pár mladých lidí, kteří žili poměrně nekonformním stylem života, (dokonce se o části z nich tradovaly "zaručené" historky o tom, jak berou drogy, jak bijou a okrádají staré lidi, nic z toho samozřejmě nebyla pravda, snad jen to, že se v době komunistického temna snažili u trati vypěstovat trochu marihuany, kterou stejně nestačili začít užívat) konvertovalo v roce 1985 ke křesťanství.
 

1. 10. 2006

Emocionální závislost - Lori Thorkelson Rentzel

Tomáš a Michal se seznámili na křesťanském letním táboře, kde byl každý z nich vedoucím dospívajících chlapců. Hned první den si Tomáš všiml, že si Michal svou skupinu snadno získal. "Není divu", řekl si, "je to sportovec, skvěle vypadá a s dětmi to opravdu umí." Jednou odpoledne pozval Michal Tomáše na kafe a na kus řeči. Díky Tomášovu smyslu pro humor se oba výborně bavili. Koncem týdne už celý tábor věděl, že se z nich stali velmi dobří kamarádi.

 

 

1. 10. 2006

Bulimie

Začalo to, když byla poslední rok na Harvardu. Ellen Hart pokračovala v běžeckém týmu a její trenér jí naznačil, aby během Vánoční přestávky zhubla! Pomohlo by jí to konkurovat lépe ostatním.

 

1. 10. 2006

ANOREXIE - JOSH MC DOWELL

Už od útlého dětství byla Linda tlustá. Její rodiče jí říkali "medvídek", protože byla vždy baculatá. Jedna z jejich nejoblíbenějších fotek z rodinného alba byla fotka, na které je malá Linda s buclatými tvářemi a vypouklým bříškem. Linda tu fotku nenáviděla a přísahala, že ji jednou spálí.

 

15. 9. 2006

Léčebný model teen Challenge - Douglas Wever

Odborný článek, který léčebný model TC popisuje v kontextu pomoci závislým: /file/3/lecebny-model-teen-challenge.doc
 

18. 6. 2006

Komentářů: 0

Rubrika: Články

Celý příspěvek

Pedagogická komunikace

ObrazekKomunikace je základní lidskou schopností.  Komunikace je taky podstatou vztahu, bez nějakého druhu komunikace nemůže být vztah realizován. Vztah  je zase předpokladem pro možnost výchovy a vzdělávání. Teen Challenge je organizací, která je postavena na učednictví a výchově ke zralosti. Principy komunikace v tomto procesu do značné míry ovlivňují úspěch tohoto procesu. Tento odborný článek poskytuje východiska pro profesionální komunikaci v rámci výchovného procesu, ale také může posloužit k pochopení principů komunikace rodičům či obecně komukoli, kdo chce komunikaci ve výchově lépe porozumět.

 

15. 6. 2006

Teen Challenges proven answer to the drug problem

Jeden z výzkumů, který byl proveden v USA vzhledem k práci TC (v angličtině)