Jdi na obsah Jdi na menu

Je pro mě tak trochu srdeční záležitostí napsat několik málo řádků o evangelizační akci Impresionante, protože před 10 lety si Bůh použil tuto službu a já se setkal s živým Bohem a pár měsíců poté vydal svůj život Bohu.

Možná jste již někteří slyšeli o službě Carlos Jiménez Ministries. V roce 2000 proběhla v 70 městech naší republiky evangelizační akce s názvem Impresionante. Po deseti letech se možnost této služby vrací. Sice evangelizace nebude takového rozměru oproti předchozí (20měst), přesto všichni očekávají něco nového a změnu. Mezi sbory, které se rozhodly vstoupit do evangelizace, ze zařadila i Apoštolská církev ve Varnsdorfu. Ale evangelizační kampaň bude probíhat u nás ve Šluknově.

Ve Šluknově se totiž snažíme založit sbor (v tuto chvíli zde máme stanici AC Varnsdorf). Šluknov je malé městečko (cca 5000 obyvatel) a je nejsevernějším místem v ČR. Severní Čechy obecně jsou známy svou problematikou - vysokou nezaměstnaností, vyšší kriminalitou, silnou drogovou scénu a nemalou částí rómské populace, ale i jiných etnických menšin. I zde u nás panuje stejná situace.

Poslední dobou si čím dál více uvědomuji obdobu mezi naší vládou a lidem v ČR. Ve vládě se hůře a hůře jsou schopni na čem dohodnout, morální kredit mnohých politiků je žalostný. Navzájem se pomlouvají a obviňují, že tamta strana může za to a tamten politik za tamto. Musím bohužel smutně prohlásit, že lidé ve vládě jsou pouze náhodným výřezem obyvatel naší společnosti. To znamená, že co se děje na politické scéně, se bohužel odehrává na úrovni každodenních mezilidských vztahů. .

Jinými slovy, Češi ztrácejí morální kredit – hodně se poslední dobou uvolňuje morálka. Co bylo před několika lety divné a špatné, dnes je či začíná být normální. Svoboda často zaměňovaná za anarchii si vyžaduje své. To se promítá všude. Ale díky tomu se mnozí lidé nejeví nikterak spokojení - hodně se stěžuje a pomlouvá.

Je tedy nasnadě přinést evangelium, které má moc proměnit společnost. Jak ale lidem přinést evangelium? Věříme, že Impresionante je nástrojem. Máme zde 4 dny evangelizace, během kterých chceme využít nám dostupné prostředky a metody k šíření Božího království.

Z Ameriky k nám přicestuje reverend Simpson (velmi zkušený a vzdělaný pastor), který by měl kázat. Rádi bychom také zprostředkovali setkání bratra Simpsona se starostou, zastupitelstvem městě a sociálním odborem. Věříme, že má co říci, neboť pracoval v problematických oblastech společnosti. Kromě toho plánujeme udělat několik seminářů na školách na zajímavá témata – rasismus v Americe, život v Bronxu.

Prosím modlete se s námi, abychom prolomili duchovní tmu na Šluknovsku.

Dave L. 

 

Náhledy fotografií ze složky Chapito Impresionante 2010