Jdi na obsah Jdi na menu

Výjezd do Řecka s cílem pomoci místní církvi s pomocí běžencům

Poté, co jsem na jaře roku 2017 nastoupil do programu Teen Challenge jako závislý člověk, se změnilo hodně věcí. Ten čas byl pro mě klíčový, protože v té době se mi dal poznat Bůh. S nadšením jsem jeho nabídku přijal a najednou jsem věděl, že můj život začíná dávat smysl. A věci se daly do pohybu.

Na podzim loňského roku se mi naskytla příležitost vyjet s partou skvělých lidí do řecké Thessaloniki. Byl mezi nimi i pastor AC Varnsdorf Pavel Vašát, člověk, kterého jsem ještě jako student v programu mnohokrát slyšel vyprávět o misijních cestách. Vždy jsem si pomyslel, jestli někdy budu moct na vlastní kůži zažít příběhy, o kterých s nadšeným výrazem ve tváři tak energicky povídá. Nezbývá mi než jen děkovat Bohu, že jsem z jeho milosti mohl být zachráněn a mohl jsem je skutečně prožít.

Cesta byla jedno velké dobrodružství, možnost poznat nové lidi, kteří vnímají potřebu pomoci druhým stejně jako já a jsou ochotni vyrazit a něco dělat. Ubytováni jsme byli v místní církvi, kde jsme si mohli nejen odpočinout, ale také se sdílet se svými prožitky, modlit se nebo si společně zazpívat. Samotná služba pak probíhala v Centru péče, rozlehlém objektu, kde jsem mohl přiložit ruku k dílu a pomoci prakticky s výdejem ošacení, v koordinaci příchozích, nebo s logistikou. Nejhezčí vzpomínky pak mám na rozjasněné tváře zpívajících ze zemí Pákistánu, Sýrie nebo Afghánistánu, které jsme, jak věřím, mohli oslovit. A předat jim poselství naděje, které mi před lety změnilo život. Bůh je dobrý, mnoho překážek mi pomohl překonat a mnohé cesty napřímil. Za to jsem mu vděčný.

Vojta