Jdi na obsah Jdi na menu

Ukončení programu(164)

Nicméně začátky po programu nejsou lehké. V programu si studenti zvykli na režim, jasná a čitelná pravidla, dennodenní vztahy a možnost své problémy s někým probírat. Po programu je často vše jinak. Musí vyvinout úsilí, stanovit si pravidla pro svůj osobní život, budovat vykazatelné vztahy, obstát v práci, získat zázemí, bydlení, podporu, hospodařit s financemi.

Tři kluci, kteří v současnosti ukončili program mají alespoň na čas jasno. Dva z nich se rozhodli pro dobrovolnickou službu pro středisko, pomáhají s manuálními pracemi. Bydlí v pronajatém bytě a svůj volný čas si dnes snaží naplánovat podle vlastních zájmů. Prožívají trochu šok z náhlé "samoty" a potřebují naši modlitební i praktickou podporu. Začlenili se do aktivit místního sboru Apoštolské církve, takže věřím, že se jim podaří navázat nové vrstevnické vztahy. Třetí student, který ukončil program se rozhodl jít na biblickou školu do kolína, po které veří, že najde místo v nějaké službě církve. Mám radost, že ještě pár týdnů zůstal jako dobrovolník a pomáhá nám s novostavbou kuchyně.

Budeme rádi, když se budete spolu s námi za Jirku, Kubu a Mirka dále modlit. Zvláště Mirek musí na biblickou školu získat finanční prostředky. Pokud by někdo, kdo čte tyto řádky jej chtěl podpořit může to udělat skrze naše bankovní konto, kde bude připsáno v poznámkách MIREK. O detilech se můžete s námi spojit na 777180549.                                                                                      -pk-