Jdi na obsah Jdi na menu

TOMÁŠ ÚSPĚŠNĚ DOKONČIL PROGRAM

2014-03-7478.jpg

Tomáš dokončil program po 13 měsících. Tomáš byl 10 let závislý na drogách a alkoholu, téměř 5let ve výkonu trestu. Ukončení programu bylo skvělým okamžikem nejen pro Tomáše, ale i pro jeho mamku a bratra. Přečtěte si následující rozhovor s Tomášem.

 

 

Tomáš, v minulosti ses několikrát léčil. Proč se ti nikdy nepodařilo se závislostí definitivně skoncovat?

Nic mě neoslovovalo, neviděl jsem žádný význam, smysl ústavní léčby. Popravdě řečeno, když jsem viděl všechny ty problémy, které bych musel řešit, bylo pohodlnější vrátit se zpět k drogám. Problém byl i v tom, že jsem si svou závislost plně neuvědomoval ani nepřipouštěl.

Co bylo tvůj největší problém, se kterým jsi přišel? Jak se ti podařil vyřešit?

Neodpuštění, výčitky, beznaděj, trápení, neviděl jsem smysl života a také sebelítost. Myslel jsem si, že mě nemá nikdo rád. A tohle vše mi pomohl vyřešit Ježíš Kristus, kterého jsem přijal do svého života. Bylo to něco neuvěřitelného, nepopsatelného a nádherného, když vstoupil Bůh do mého života.

Co bylo pro tebe v programu nejtěžší?

Jedna z věcí byla hovořit o pocitech. Říct někomu, co cítím, co prožívám. Byl jsem hrozně uzavřený. Nikomu jsem nevěřil. Těžké bylo získat zpět i sebevědomí. Myslel jsem si, že jsem k ničemu a nikdo.

Co ses v programu naučil?

Naučil jsem se znovu mít rád, jak sám sebe, tak i ostatní. Naučil jsem se opět radovat. Získal jsem touhu znovu žít. Také jsem pochopil, že bez Boha nejde žít, že bez něho bych to nezvládl.

Co bys chtěl dělat do budoucna?

Určitě bych chtěl pomáhat druhým lidem. Hodně na srdci mám pomoc seniorům, ale prozatím to není možné. Nemá čistý trestní rejstřík. Každopádně rád mluvím s lidmi o Bohu, který mě zachránil, aby mohli slyšet o naději pro život.