Jdi na obsah Jdi na menu

Pavel ukončil úspěšně program TC

ObrazekPrvním videtelným důkazem změny Pavla není určitě to, že se odhodlal v průběhu programu ostříhat své dlouhé vlasy, které mu dávaly pocit jistoty, že nevypadá jako malý kluk, ke kterému si kde kdo může cokoli dovolit. Účes mu měl dát výraz nebojácného tvrďáka, člověka, který ví, co chce...tak na mně působil, i když jeho oči už tehdy za závojem nepřístupnosti zlehka poodkrývaly něco úplně jiného. Dnes jedním z viditelných důkazů proměny Pavla jsou jeho oči, které víc a víc vyprávějí o laskavém, mírném, někdy zatím ještě trochu nejistém člověku, který však postupem času nabývá víc a víc jistoty, že svět, kde žije není jen nepřátelský, ale naopak je v něm místo i pro něj.
Pavel vyrůstal v péči pěstounské rodiny, svého otce nikdy nepoznal. Měl důvod, i přes laskavou péči pěstounů, cítit se opuštěn a odmítnut. Mohl mít problémy věřit, že tento svět může být místem, které v něm nebude vyvolávat touhu uniknout, bát se, bránit se a bojovat.
ObrazekJsem ráda, že Pavel získal odvahu znovu důvěřovat Bohu, svěřit Mu svůj život do rukou....
Dále zůstává ve Šluknově, bydlí v pronajatém bytě mimo středisko. Zatím denně dochází do střediska, rád by se stal pracovníkem TC. Vzhledem k tomu, že během programu získával praxi v keramické dílně TC, plánujeme, že by se mohl stát pracovníkem odpovědným za práci se studenty (klienty) v dílně.
Takže zatím Pavel zůstává v blízkosti TC, kde si vybudoval nové vztahy a kde je v dosahu podpůrné prostředí. Rádi bychom získali pro něj finanční prostředky. Zatím je zde jako dobrovolník - v následném zaučovacím programu TC intership.
Pavel má srdce služebníka. A i když je někdy nesmělý, roste s přibývající mírou dovedností a  přebírané odpovědnosti.
Prosím, modlete se za něj. Děkujeme.
-mira-
 

Náhledy fotografií ze složky Pavel S.ukončil program TC.

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Smetana Radek - Gratuluji!

24. 5. 2007 17:48