Jdi na obsah Jdi na menu

EVROPSKÁ KONFERENCE TC V PRAZE

ObrazekKaždý z nás zúčastněných bychom zřejmě mohli říci, co nás nejvíce během konference upoutalo, oslovilo a někdy možná i unavovalo. Program byl celkem nabitý, večerní začínal v pozdních večerních hodinách a to obvykle prezentacemi TC  různých zemí.
Přiznám se, že někteří z nás, než došlo na hlavní část programu mohli lehce sténat po celém dni únavou a ospalostí. Myslím však, že služba Rona Browna z Jižní Kalifornie nikomu usnout nedovolila. Naopak, kázání i vedení v uctívání bylo jižanskočernošsky emotivní :-) Ve mně utkvěla vyslovená myšlenka života v moci Boží, odbourání limitů, které nám brání věřit nad naše očekávání. Dokonce několikrát během konference zaznělo, že můžeme čekat, že Bůh bude skrze a v TC dělat zcela nové věci.
Jisté je to, že jsme více a více všichni spolu propojeni zájmem jeden o druhého, stejnou touhou pomáhat lidem, kteří mají problémy se závislostmi...lidem, kteří jsou na dně. Jsme svědky Boží moci, která proměňuje lidské životy a pozvedá je z prachu. Proměňující a motivující silou ke změně je setkání s přítomnou Boží milostí.
David Ellmrich, který pracuje v TC v oblasti prevence by jistě psal o svém nadšení ze shlédnuté  prezentace prevence pro mládež v 3D. Tu představil David Weil. 
Někteří ze studentů byli dotčení večerním muzikálovým představením, v jehož příběhu mohli "zahlédnout"sami sebe.(Tu připravili bývalí a současní studenti TC z UK. K vystoupení probíhala promítaná projekce, kluci opravdu uměli zpívat... Tento muzikál je určitě dobrým evangelizačním nástrojem.)
Za pozornost jistě stála také služba Johna Maecyho z Dublinu, Mela Gramse (USA), Jerryho Nancyho, Davida Battyho (téma "Hranice"), Jima Blancharda (téma "Vůdcovství") a dalších...
Z prezentací mě zaujala prezentace práce v Bombai v Indii a zakládání TC v Litvě.
Také mou pozornost upoutal kontrast záběrů lidí - studentů z TC Slovinska a obrazy tváří studentů TC v Austrálii v prezentaci, která byla promítána následně. Zjevně si tady v té naši stařičké a postkomunistické Evropě neseme tíhu, tíseň a osamělost více, než jsme si schopni přiznat. V prez.filmu z TC Austrálie vyzařovala mnohem větší uvolněnost a radost v projevech jednotlivců a komunikaci s druhými, ať už to byly záběry z vyučování, nebo natočené během práce studentů TC. Na našich "slovinských"tvářích se zračí tvrdost, izolace, smutek a strach. Jakoby stále nad námi někdo stál s bičem a za každé "nedovolené"pohnutí nám hrozilo spráskání... Pomine někdy to prokletí????
Je dobré se dívat a vidět. Je dobré vědět, že můžeme být v poznání Boží milosti a lásky mnohem dále, než jsme dosud.
Žít v moci, kterou nám Bůh dal. Moc - schopnost -síla - BÝT A JEDNAT - to bylo hlavním motem Evropské konference TC.
PS: Mrkněte na fotogalerii...
-Mira-
 

Náhledy fotografií ze složky EVROPSKÁ KONFERENCE TC 2007

Komentáře

Přehled komentářů

Oli - Být a jednat

5. 6. 2007 17:54

Pěkné fotky i slova.
Těší mě, že se vám daří... :-)