Jdi na obsah Jdi na menu

Dopis mámy.

Milí Královi, po dlouhé době jsem si dovolila otevřít Maričin dopis, věděla jsem, že v něm není nic osobního. S láskou a pokorou my rodiče vzpomínáme na všecko dobré, co jste pro ni udělali. Škoda, že ten kněz pan Apeltauer ji moc nepochopil, ale ono to vlastně moc nevadí. Z Mariky je dobrá baba. Ve škole se učí na samé jedničky, má za sebou už tři roky školení v psychoanalýze, ještě dva a bude promovat na Karlově Univerzitě jako psychoterapeut, v práci ji chválí, že je schopná a chytrá, lítá na nejprestižnějším ARU v Brně v Bohunicích, mají ji tam rádi a ona je asi opravdu moc schopná. to nepíšu proto, abych se chlubila, mě staré matce už to není zapotřebí, ale aby jste vy všichni viděli, jak jste chytří a schopní, protože moc dobře vím, jak je těžké dělat s lidmi a kolikrát člověk má pocit, že se mu nedaří. Lidi jsou děsný materiál.

Takže, často vzpomínám, na vás a vaše dnes asi skoro dospělé a krásné děti, na všecky lidi, které jsem tam potkala, jak se asi mají, co jejich děti atd.

Z Mariky je běžný evangelík typu jejího otce, já si chodím do svého katolického kostela jak mi napadne, ale musím se Mariky zastat, skoro je vzorem slušného chování (až se divím) - je v kontaktu se smrtí pacientů, pomáhá jejich rodinám slovem i činem, má odpovědné zaměstnání (nechtěla bych to mít), až se divím kde se to bere. Ale furt je paličatá, svéhlavá, na psychologii v Olomouci je druhý rok, tam taky trochu pozlobuje, známky dobré, ale všecko by chtěla podle sebe, naštěstí je to tam všem jedno, tak tiše nebo méně tiše pluje školou, no a s M. se kterým chodí (ale nebydlí) je to trošku italský vztah. Občas ječí, že si najde doktora v nemocnici, na všecko se vykašle atd. Znáte ji, dovedete si představit.

Já osobně děkuji Bohu za to, že byl ke mně milosrdný, sv.Zdislavě, že mi dala sílu a naději a vám všem, že jste na nás byli tak hodní. Pozdravujte všecky, co nás pamatují, ale já osobně si myslím, že Marika je váš exemplární student - našla sílu žít bez opory TC (i když to nemusí vypadat úplně dobře), vaše kodexy nedodržuje absolutně ale hodně, pacienti ji mají rádi jako hodnou sestru (má jen půl úvazek, aby si vydělala a nebyla nám na krku), a na všechny moc pěkně vzpomíná. Takže se mějte pěkně, snad Bůh dá a ještě se někdy do Šluknova podívám, ale nevím. Zatím pracuju, dělám furt v ordinaci a držím  ji pro Mariku, mám práce až moc. důchod věkem blízko, pracovně v nedohlednu. Ze syna je advokát. Takže se asi máme dobře. Srdečně zdraví Blanka a Richard st., Marika má službu a Richard ml., se připojuje. S láskou, úctou a díky Blanka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zuza - Mrkněte

17. 3. 2013 17:13

Dobrý den, celý den. Právě koluje mezi lidma zajímavá možnost přivýdělku, perfektní na jarní večery... Já si takto přivydělávám již od ledna a penízky přibývají. Stamiliony tím nevydělám, ale i tak, dokud můžu, tak toho využívám na maximum.. Přečtěte si to taky na www.CervenaCerna.cz