Jdi na obsah Jdi na menu

Dětské centrum TC Klokan obdrželo dar.

Na počátku vzniku centra pro děti stály dvě ženy, pracovnice Teen Challenge ve Šluknově Pavlína Oubrechtová a Klára Smažinková, kterým nebyla lhostejná špatná sociální a kulturní situace ve Šluknově, kde je mnoho bezprizorně se pohybujících dětí bez možnosti trávit bezpečně svůj volný čas.

Dětské centrum započalo svoji činnost v roce 2001 letními sídlištními akcemi  pod názvem „Dobrodružství s Klokánkem“. Členové týmu byli složeni z pracovníků a studentů TC a také dobrovolníků z řad církví. Během týdne se děti scházeli jednou týdně, kdy probíhali dětské bohoslužby, hry a jiné aktivity.

V roce 2003 jsme získali od Města Šluknov sklepní prostory pro založení centra pro děti a po rekonstrukci a usilovné práci dobrovolníků  pod vedeném Pavlíny Oubrechtové bylo Dětské centrum Klokan slavnostně otevřeno v září 2003. Od té doby se zde vystřídalo mnoho služebníků, rozšířila se služba mezi maminky s dětmi, mládež i dospělé, a to formou kroužků, klubů a prevencí na školách.

V současné době je Dětské centrum dobře vybaveným prostorem pro děti a mládež, ale pracovníků není tolik, abychom mohli plnohodnotně fungovat – tomuto období říkáme „Klokaní prázdniny“ – věříme , že jsou dočasné.

Programem, kterým je plně DC využíváno, je výtvarný kroužek Mirky Váchové, která vede dobrovolně 2 x týdně keramiku pro děti, jednou týdně má dopolední keramickou dílnu pro Základní a speciální školu Gabriely Plechové, pro mateřské školky a aby toho nebylo málo, tak má keramiku pro dospělé.

Minulý měsíc bylo Dětské centrum podpořeno opravdu nevšedním sponzorským darem a jedním splněným snem. Firma PharmSys z Prahy se zasloužila o podporu rozvoje keramické dílny darováním nového hrnčířského kruhu s příslušenstvím v hodnotě 25 000,-Kč.a tím podpořila cíle Dětského centra Klokan , které se snaží řešit možnost bezpečného trávení času pro děti ze znevýhodněných rodin, zkvalitnit jejich současný život a snižovat tak rizika, které děti a mládež ohrožují.

Předání sponzorského daru proběhlo dne 30.11.2007 v prostorech DC Klokan Teen Challenge, kde vedoucí společnosti PharmSys Mudr.Petr Šedivý společně se svou  ženou a spolupracovníkem Michalem Roškaňukem, předali šek v hodnotě 25.000 do rukou statutárního zástupce Teen Challenge  Bc.Petra Krále. Návštěva centra byla velice milá a prvotní rozpaky z nové situace, jakým je předávaní sponzorského daru, byly  záhy zahnány u kávy a čokoládových koláčků.

Dětské centrum Klokan připravilo pro sponzory jedinečný dar, ( tedy byla to fuška, ale příjemná), ručně malovanou konvici a sadu hrnku pro každého pracovníka společnosti PharmSys v Praze. Nebyly dokonalé, ale myslím že snad vyjádřili naší neskonalou radost a poděkování za zájem a podporu. Užitek daru pocítí hlavně naši návštěvníci děti, mládež, ale i celé rodiny a to každý týden v čase jim určeným. Jsme velice rádi , že můžeme investovat do budoucnosti a nabídnou dětem a mládeži zajímavou alternativu pro volný čas.

Fotky shlédněte v připojené fotogalerii.

-marcela postlerová-


 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář