Jdi na obsah Jdi na menu

Další dva z našich studentů ukončili úspěšně program TC.

nove-foto-luk-206--medium-.jpg

Je víc než příjemné se dočkat momentu, kdy student ukončuje program. V prvé řadě asi proto, že 70-80 procent lidí nedojde ani do poloviny programu. Ne snad že by program byl až tak náročný, ale člověk v průběhu programu dostane dojem, že už je vše v pořádku anebo už prostě chce odejít a začít vydělávat peníze a založit rodinu. Jenže tak to v životě nefunguje. Člověk nenapraví svůj pokažený život za půl roku, dokonce ani za rok. V roce spíše položí základ pro budoucí život, na kterém může stavět. 

Je pravdou, že čas od času musíme někoho vyloučit, ale víceméně většina klientů odchází z vlastní vůle. Nicméně se ukazuje, jak je důležité úspěšně program dokončit. Samozřejmě nejde o to, že ukončení programu je tzv. "magické", ale důležité je to jednoduše proto, že se věci dokončují. Protože jak říká Bible: pokud člověk není věrný v malém, není věrný ani ve velkém. A také by se dalo říci, že pokud člověk není věrný v jedné věci, proč by měl být věrný v jiné? Anebo - pokud není ochoten obětovat rok svého života pro intezivní proměnu, jak chce vést jiný život? Vždyť vedl dlouhé roky život zahálky, který byl plný zoufalství, nenávisti a závislosti. 

I proto mám rád okamžik, kdy klient program končí. Vím, kolik rozhodnutí za nim stojí, že došel až do konce. V podstatě každý den se musel znovu a znovu rozhodovat, že dojde až do slavnostního momentu. V tomto případě vím, že ani jeden z nich to neměl snadné. Uvědomuji s, že tito dva muži měli tendence program předčasně skončit, ale nevzdali se. A to jim dává sílu se nevzdat v každodenním životě mimo středisko. Kéž by takovéto odhodlání měli i jiní.

Bůh vám žehnej

David Láník