Jdi na obsah Jdi na menu

Co se ještě událo v říjnu

Zpráva mužského střediska Šluknov

říjen 2018

 

1. Kolik mužů je v programu?

Momentálně je v programu 10 mužů.

2. Kolik mužů dokončilo program a jak to probíhalo?

Tento měsíc dokončili program dva studenti.

Patrik Patka dokončil program minulou sobotu. Přijel to s ním oslavit jeho přítel z Nové Paky, který mu pomohl najít pomoc v TC.  Patrik byl smutný, že přijel pouze jeden člověk. Patrik se nechce vracet do Nové Paky, odkud pochází. Uvažuje, že by se odstěhoval do Třince, do chráněného bydlení pod místní diakonií. Toto místo je dobrým místem pro nový začátek. Je tam možnost zapojit se do služby bezdomovcům a účastnit se skupinek s křesťany.

Vojtěch Balon dokončil program tento týden. Rozlučka je naplánovaná na příští čtvrtek. Vojtěch zůstává ve středisku TC jako pomocník. Momentálně se zapojí v businessu TC. Do budoucna by se rád podílel na službách ve středisku. Také začal dálkově studovat střední školu. Dále chce rozvíjet vztahy s pracovníky a lidmi z místní církve.

3. Kolik pracovníků a pomocníků se podílí na službě?

Poradci:           

  • Camfrla, Tipan, Anderle
  • Láník (spíše jako mentor a kouč poradců)

Pracovníci (pracovní činnost + služby):         

  • Červeň, Čičko, Polášek

Pomocníci

  • Balon (29. 10. dokončil program, nyní je v TC businessu)

Dobrovolníci z businessu TC a dobrovolníci (odpolední služby):                

  • Mašek, Mrskoš, Bosák, Zimmert

 

4. Připravujete a realizujete prevenční programy?

Ano prevence probíhají, jak na školách, tak v různých centrech. Tonda Tipan zaškoluje Lukáše 

Lukáš  je bývalý student, který má na srdci službu TC. Jezdil již v programu na prevence a vnímáme ho jako schopného tuto službu dělat. Do budoucna by se mohl zapojit ve skupinových vyučování. Nyní začal studovat Ezdráše na biblické škole v Kolíně. Bydlí ve středisku jako re-enter a pracuje ve zdejší Továrně. Rád by se také zapojil do služeb ve středisku.

5. Jaké akce jste připravili a realizovali?

Proběhly pravidelné bohoslužby. Účastnili jsme se výjezdu do JB Nová Paka, kde jsme pomáhali s bouráním a vyklízením sklepa jejich kulturního domu. Na druhý den v církvi Todna Tipan sloužil slovem a studenti řekli svá svědectví s Bohem. Pomáhali jsme rodině Kašparům na rekonstrukci bytu. Tento byt chtějí využívat pro službu. Nakonec proběhla již zmíněná rozlučka s Patrikem Patkou.

V následujícím měsíci přijede studentům sloužit Jan Erikson (napsal knihu Žil jsem v podsvětí). Pozvali jsme také manželský pár Brandwagtovi. Jsou to služebníci z našeho sboru, kteří mají na srdci modlit se za nemocné. Mají mnohá svědectví, o které se chtějí podělit a zároveň povzbudit kluky, aby se také modlili.  

Pro povzbuzení přidávám příběh našeho studenta Jirky. Jirka je v programu 11. měsíců. Měl diagnostikovanou hepatitidu typu C. Díky novému typu léčby, který není náročný na psychiku, se studenti mohou již v programu začít léčit. To udělal právě Jirka. Tato léčba má vysokou úspěšnost vyléčených pacientů. Nicméně jsem povzbuzoval Jirku, aby dal prostor Bohu a modlil se za uzdravení. Po návštěvě IKEMu, volala nadšeně paní doktorka, že výsledky jsou v pořádku. O dva měsíce později jel Jirka znovu na testy, kde už mu potvrdili, že je skutečně zdraví a není potřeba nasadit léčbu. Jirka je z toho velmi povzbuzen a vděčný Bohu. Zajímavé je, že Jirka má na srdci modlit se za nemocné a hledat způsoby jak jim pomoc. Celá tato situace ještě více povzbuzuje Jirku, aby se modlil za nemocné.

6. Modlitební potřeby:

  • Za nové studenty a zájemce o program, aby vytrvaly ve svém rozhodnutí změnit svůj život a nastoupily do střediska.
  • Za naše studenty, aby se nebáli svěřit a otevřít všechny oblasti svého života Bohu a poradcům. Aby měli vlastní zkušenost s Bohem.
  • Za nás pracovníky -  abychom měli moudrost a zmocnění pro službu. Abychom měli dar poznání a autoritu ke službě. A také aby nám neunikali důležité věci pro zdánlivě dobré, ale nedůležité.
  • Za pomocníky - aby se upevnili ve svém povolání, udrželi svou víru
  • Za způsoby jak získávat prostředky na chod střediska.

                                                                                                                    Kuba Anderle

img_20181020_152129.jpg

 

 

 

 

 

 

img_20181021_101211.jpg