Jdi na obsah Jdi na menu

Byli jsme téměř týden v Olomouci

V neděli dne 13.9.07 jsme přijeli do Olomouce (osm studentů a dva pracovníci), abychom mohli pomoci v rekonstrukci sborové budovy AC. V podstatě se měnil desing staré mísnosti určené pro shromáždění - s tím souviselo samozřejmě mnoho úprav. Myslím, že se během našeho pětidenního působení udělalo poměrně dost práce, alespoň pastor to tvrdil, takže mu věříme :o)) 

Po práci se většinou vyšlo někam do města. Navštěvovali jsme především památky -je jich tam rozhodně dost. Veliký obdiv patřil katedrále sv. Václava, kde zrovna probíhalo dramatické vyjádření knihy Jób pomocí varhan. Všichni jsme tam seděli totálně "vykulení", bylo to takové, jak říkám "psycho". Kromě toho jsme se každý den maximálně najedli, neboť se o nás skvěle starali. Ani bych se nedivil, že někdo ztloustl.

Nyní bych rád citoval výroky studentů, jaké měli vlastně z tama dojmy:

Pavel Sysala: "Líbilo se mi město a bylo to příjemné odreagování se od programu".

Vladislav Olah: "Prožíval jsem opravdové povzbuzení, častečně jsem se tam cítil jako doma a i když jsem dost pracoval, nalezl jsem odpočinutí."

Martin Poslušný: "Líbilo se mi tam, bavila mě i práce, bylo to celkově fajn, hodně mě potěšily vycházky do města a návštěvy kostelů."

František Miko: "Je příjemné pro ducha člověka jen tak někomu spontánně pomoci, když to potřebuje, je to dvojnásobné potěšení ducha."

Jakub Čermák: "Líbilo se mi město a pomátky".

Aleš Starka: "Díky pobytu v Olomouci jsem se naučil několik potřebných základů řemeslné práce."

Jiří Pačes: "Líbilo se mi tam prakticky všechno, dobře se tam jedlo a nejvíce mě potěšilo kázání: Jak vybírat partnera".

Jaroslav Grossmann: "Klid, pohoda, dobrý pocit z vykonané práce a pomoci".

Jsem rád, že studenti byli povzbuzeni, a že naše přítomnost tam byla platná. Tímto chceme poděkovat za možnost být v Olomouci a celkově za podporu našeho střediska. Děkujeme Sváťo tobě i tvému sboru za vše, co jste prozatím pro nás učinili.

David Láník